3-11 listopada 2012

SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN Z OLĄ

Kolektyw, którego twórczość jest z serca studencka. Kiedyś mówiono o tym, że jest to połączenie piosenki z kabaretem, a dziś – że jest to szokujący i uroczy brak profesjonalizmu. Grupa nie ma sprzętu, sali prób i skrupułów. Gra piosenkę niezależną od umiejętności i wykształcenia. Piosenkę dokumentalną, głęboko osadzoną w realiach życia. Życia Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn – niemodnego, survivalowego konglomeratu, który wie, że prawdziwie studencki klimat nigdy nie umarł. Koncertom towarzyszą wybuchy, obżarstwo i przemarsze robotów.

Ola – pozytywna funk terrorystka o mocy wszystkich kolorów jako jedyna uważa, że życie jest wesołe i warto to ciągnąć dłużej. Śpiewa folkowe piosenki o facetach idiotach i głupich babach. Nieważne, czy grają dla trzech osób, czy trzystu i tak nie zagrają lepiej. Robią wszystko co niemodne, niealternatywne i niefajne. Zagrali kilka koncertów, parę w krakowskich klubach, w studenckim centrum kultury w Opolu, w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrali też piosenkę do filmu „Droga do zrozumienia”. Do większych sukcesów Kuźni należą: współudział w koncertach takich grup jak A Front, TPN25, Ja Mmm Chyba Ściebie, Clock Machine, wielokrotny udział w festiwalu „Tymon mówi impreza”, I nagroda przeglądu STUK-FAMA 2012, Nagroda im. Maxa Szoca festiwalu FAMA 2012 za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną.

Skład: Mateusz Marek – wokal, gitara, Olek Czerkawski – wokal, gitara, Ola Pobiedzińska – wokal, Michał Zachariasz – instrumenty klawiszowe

MATEUSZ MAREK | Kronikarz w KKPM, niespełniony poeta i aktor, bardzo przejęty organizator. Skończył dziennikarstwo i studiuje bardzo modną Kulturę Współczesną. Gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, reżyser i mądrala. Nie udało mu się nauczyć grać na gitarze.

OLEK CZERKAWSKI | Wielokrotny, niedoszły absolwent filozofii na UJ. Poeta wyklęty. Entuzjasta jedzenia, bezkompromisowych brzmień i pięknych kobiet. Wiecznie nieszczęśliwie zakochany. Najsmutniejszy klaun w mieście. Nie udało mu się uniezależnić finansowo od mamy (i taty).

OLA POBIEDZIŃSKA | Niezmordowana aktywistka społeczna, entuzjastka rowerów, nieustraszona autostopowiczka. Absolwentka animacji kultury. Tęczowa funk-terrorystka, ambasadorka świetnej zabawy. Lubi za dużo wszystkiego. Nie udało się jej napisać pracy magisterskiej.

MICHAŁ ZACHARIASZ | Wesoły, przystojny chłopak. Wolny. Z wykształcenia akordeonista, z zawodu szofer. Mógł rozpocząć studia magisterskie, ale pojechał na festiwal. Myśli tak dużo, że nic z tego nie wynika. Kiedyś miał kabrioleta ale już nie ma. Nie udało mu się go utrzymać.

www.kkpm.pl
www.facebook.com/kuznia.kkpm
www.youtube.com/user/operatorDzwigu
fot. Sławomir Ryfczyński