3-11 listopada 2012

MUZYKA POLSKICH ATEN

Wszystkie Strony Świata to muzyczne święto Puław. Wznosimy muzyczne mosty między muzyką poważną, jazzową i ludową. W tym roku spoglądamy także w stronę sceny awangardowej i offowej. Zestawiamy wybitne dzieła przeszłości z nowatorskimi interpretacjami i aktualnymi trendami, przekraczamy granice – geograficzne i gatunkowe – udowadniając, że muzyka nie musi ograniczać się tylko do właściwego sobie odbiorcy, że warto sięgać po to, co dotychczas nieznane. Wierzymy, że każdy meloman, gość dużych sal koncertowych, może zachwycić się także klubowym koncertem i nieprawomyślnymi pomysłami muzycznymi. Podczas Wszystkich Stron Świata najwyższe mistrzostwo Bacha i Schuberta zestawiamy z głosem kontrkultury Janis Joplin i artystów aktualnej awangardy.

Puławy wraz z Pałacem Książąt Czartoryskich to historyczny ośrodek kultury oświeceniowej. Na przełomie XVIII i XIX wieku miasto stało się dominującym ośrodkiem narodowej kultury, w którym kwitła literatura, sztuka, muzyka i teatr. W XIX wieku było ono określane były mianem „Polskich Aten”. Obecnie Puławy stanowią ośrodek o jednym z najwyższych w Polsce współczynniku osób z wyższym wykształceniem. Jednocześnie – kładziony jest nacisk na kształcenie w naukach ścisłych i technicznych. Festiwal Wszystkie Strony Świata jest pomyślany jako wydarzenie mające służyć odbudowywaniu tradycji humanistycznej i kulturalnej tego ośrodka.

W poprzednich edycjach w Puławach gościli m.in.: Kwartet Borodina, Orkiestra Warsaw Camerata, Ewa Pobłocka, Leticia Muñoz Moreno, Gaba Kulka, Dimitry Vasiliev, Dudu Carmel, Edicon Ruiz, Gregoire Maret, zespoły Laboratorium, Profesjonalizm i Levity. W tym roku usłyszymy Kameralistów NOSPR w Katowicach, Młodą Polską Filharmonię pod dyrekcją Adama Klocka (jako soliści – Rafał Zambrzycki-Payne i Eyal Ein-Habar), Orkiestrę Kameralną UMFC, Karola Kozłowskiego, Jolantę Pawlik, Włodka Pawlika, Janusza Grzywacza, Marcina Maseckiego, Natalię Przybysz, Adama Struga oraz zespoły: Alte Zachen, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Latające Pięści, Flying Moses, Harmony Of The Spheres, Kapela z Orliczka, Magdalena Zawartko Quintet, We Are Not From Iceland.

Szczegółowe informacje o tegorocznym festiwalu znaleźć można w zakładkach: artyści, repertuar, program oraz w dziale aktualności. Zapraszamy do Puław w terminie 3-11 listopada 2012.