3-11 listopada 2012

LATAJĄCE PIĘŚCI

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

Najważniejsze osiągnięcia: I miejsce w Warszawskich eliminacjach do festiwalu FAMA, Nagroda Tryton FAMA 2012 dla największej osobowości artystycznej festiwalu.

Skład: Michał Głowacki – śpiew, bęben, wuwuzela, Paweł Kowalski – perkusja, śpiew, Mateusz Urbański – bas, śpiew

MICHAŁ GŁOWACKI | Wokalista, autor tekstów, aktor, frontman. Zdziecinniały szaman w wiecznej walce o przestrzeń twórczą. Ze skrajności w skrajność.

PAWEŁ KOWALSKI | Perkusista, lider. Niepełny filozof, ale w pełni filozofuje. Kolekcjoner dźwięków z wszelkich instrumentów. Niepoprawny optymista.

MATEUSZ URBAŃSKI | Basista prowadzący i kierownik muzyczny zespołu. Niekulturalny sprzedawca kultury i obserwator smutnej codzienności.

facebook
www.youtube.com/user/LatajacePiesci
fot. Sławomir Ryfczyński