3-11 listopada 2012

HARMONY OF THE SPHERES

Kwartet jazzowy założony w 2010 roku w Warszawie. Przy tworzeniu tego projektu muzycy inspirowali się przede wszystkim stylistyką, którą prezentuje niemiecka wytwórnia ECM oraz artyści tacy, jak Enrico Rava i John Abercrombie. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje, które stylistycznie krążą pomiędzy jazzem, a muzyką nowoczesną i improwizowaną. Zespół tworzą studenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz uczniowie Wydziału Jazzu przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Do tej pory zespół zagrał wiele koncertów w Warszawie, w takich miejscach, jak Sen Pszczoły, czy Squer Hoovera.

Skład:  Radek Nowak – trąbka, Mikołaj Poncyljusz – gitara, Kuba Kinsner – perkusja, Adam Prokopowicz – kontrabas.

RADEK NOWAK | Od 13 roku życia gra na trąbce. Ukończył Zespól Państwowych Szkol Muzycznych I i II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Obecnie uczeń w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu pod okiem Roberta Majewskiego.

MIKOŁAJ PONCYLJUSZ | Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Marka Dykty oraz uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu, pod okiem Krzysztofa Barcika. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych w Warszawie takich, jak Big Band Akwarium, czy Big Band UMFC w Warszawie. Pod koniec 2011 r. uczestniczył w nagraniu płyty „Hossana” Anny Artymowskiej.

JAKUB KINSNER | Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i IIst. im. K. Komedy w Warszawie w klasie perkusji u prof. Bogdana Kulika. Od wielu lat aktywnie koncertujący z rożnymi artystami z Polski i z zagranicy. Studyjnie i koncertowo współpracował m.in. z Novika, Jazzhole, Kameral Project, Numerem Raz, Tedem, Marina Luczenko, Marika, Anna Czartoryska, East West Rockers, Jamalem, Lilu, Żywiolakiem i wieloma innymi. Obecnie na stale związany z zespołami: Vavamuffin, Pablopavo & Ludziki, Anna Czartoryska, Harmony Of The Sphears, Stetl Quartet, Tomek Sołtys Quartet, grupa perkusyjna Szkoły Tańców Karaibskich SHO, Krzysztofem Majchrzakiem (projekty autorskie oraz akompaniament w warszawskiej Akademii Teatralnej), Teatrem Muzycznym Roma.

ADAM PROKOPOWICZ | Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu.

facebook