3-11 listopada 2012

PUŁAWY…Z MYŚLĄ O MŁODYCH

10 | 11 | 2012

Trzecia edycja Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata zachęca do muzycznych poszukiwań i przełamywania klasyki nowym brzmieniem.

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą – grupa łącząca programowy brak profesjonalizmu z dowcipem, bezpretensjonalnością i absurdalną poezją – oraz kontrkulturowe Latające Pięści to zespoły, które nie boją się muzycznych eksperymentów. Puławy to doceniają oraz dają szansę, aby młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Dziś wieczorem artystyczni buntownicy zagrają w Klubie Smok.

„Naszym językiem jest atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa” – mówią o sobie Latające pięści. Z kolei SMKKPMzO gra nie tylko na instrumentach, ale również z konwencjami i oczekiwaniami publiczności. To dlatego ich występom – jak sami mówią – „towarzyszą wybuchy, obżarstwo i przemarsze robotów”.

Gdyby tych zespołów nie było, trzeba by je wymyślić. Przekonajmy się o tym na własne uszy! Dzisiejsza Scena Off w Smoku startuje o godz. 20. Wstęp oczywiście wolny.